KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17132344
nr 1713 2344
Elise Bergman
(1842-1924), Sverige
Oljemålning, "Byfjorden, Lindesnäs". Signerad, daterad -07,24x73 cm, yttermått inklusive ram: 29x78
Kondition: slitage, skador, färgbortfall
Gustava Elisabet (Elise) Bergman, svensk bildkonstnär född 1842, död 1924.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 14 juli 2025
kl 18:13:59
13/7 19:52:31
Elise Bergman
Läs mer om Elise Bergman